Negocis a Bordeus

Indústries

Distribució comercial per indústria
 Compres: 17,8 %
 Serveis professionals: 16,1 %
 Mèdic: 11,8 %
 Restaurants: 10,5 %
 Serveis per a la Llar: 6,9 %
 Menjar: 5,7 %
 indústria: 5,3 %
 Altres: 26 %
Descripció de la IndústriaNombre d'establimentsEdat mitjana de negociNota mitjana de GoogleEmpreses per cada 1.000 residents
Perruqueries2814.31,2
Salons de bellesa3734.31,5
Administració pública2272.50,9
Altres Educació2044.20,8
Bancs2093.10,9
Companyies de Crèdit3543.81,5
Botigues de queviures i supermercats37640,1 anys4.01,6
Forns2074.10,9
Constructors Generals1774.10,7
Immobiliària62923,6 anys3.42,6
Un altre tipus d'allotjament2803.81,2
Altres grups d'empreses1984.20,8
Dentistes1924.00,8
Els psiquiatres i psicoterapeutes1973.60,8
Hospitals1833.50,8
Salut i medicina1.3503.85,6
Advocats legals4564.01,9
Arquitectes18421 anys4.20,8
Disseny especialitzat1884.80,8
Gestió empresarial2074.30,9
Notaris2773.71,1
Bars, pubs i tavernes68517,2 anys4.02,8
Cafès2343.91,0
Restaurants francesos31916,9 anys3.91,3
Altres compres1764.00,7
Botigues d'electrònica2524.01,0
Botigues de mobles1754.00,7
Botigues de roba5414.02,2
Farmàcies i drogueries2064.00,9
Material d'oficina i papereries2223.90,9
Roba dona2163.90,9
Àrea de Bordeus, Aquitània49,4 km²
Població241.996
Població masculina112.745 (46,6 %)
Població femenina129.252 (53,4 %)
Canvi de població del 1975 al 2015 +39,7 %
Canvi de població del 2000 al 2015 +12,5 %
Edat mitjana33,6
Edat mitjana homes32,3
Dona d'edat mitjana34,8
Prefixos d'Àrea5
BarrisBacalan, Capucins - Victoire, Chartrons - Grand Parc, Gare Saint Jean, Hôtel de Ville - Quinconces, La Bastide, Le Lac, Nansouty, Saint Augustin, Saint Bruno - Saint Victor, Saint Seurin - Fondaudège
Hora localdilluns 3:24
Zona horàriaHora estàndard del Centre d’Europa
temps11.2°C núvols dispersos
Lat. i lon.44.84044° / -0.5805°
Codis Postals3300033001 CEDEX33002 CEDEX33004 CEDEX33005 CEDEXMés

Bordeus, Aquitània - Mapa

Població de Bordeus, Aquitània

De l'any 1975 al 2015
Dades1975199020002015
Població173.240198.965215.054241.996
Densitat de població3.509 / km²4.030 / km²4.356 / km²4.902 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Canvi de població del 2000 al 2015 a Bordeus

Increment del 12,5 % de l'any 2000 al 2015
UbicacióCanvis des de l'any 1975Canvis des de l'any 1990Canvis des de l'any 2000
Bordeus, Aquitània+39,7 %+21,6 %+12,5 %
Gironda+44,7 %+26 %+15,6 %
França+22,7 %+13,8 %+8,8 %
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Mitjana d'edat de Bordeus, Aquitània

Mitjana d'edat: 33,6 anys
UbicacióEdat mitjanaEdat mitjana (dona)Edat mitjana (masculí)
Bordeus, Aquitània33,6 anys34,8 anys32,3 anys
Gironda39,7 anys41,1 anys38,1 anys
França39,6 anys41 anys38,1 anys
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Arbre de població per a Bordeus, Aquitània

Població per edats i gènere
EdatHomeDonaTotal
Menors de 5 anys6.4045.83412.239
5-95.2824.98210.265
10-145.1555.11810.274
15-198.5279.92618.453
20-2414.64417.77632.421
25-2911.74312.31624.060
30-349.9429.07319.016
35-398.8288.08816.916
40-446.9897.25414.243
45-496.4637.13913.603
50-546.1137.23813.351
55-595.8437.00912.852
60-644.7696.06110.831
65-693.2503.8477.097
70-742.5244.1646.688
75-792.5824.2876.870
80-841.9574.4156.372
85 Plus1.7304.7256.456
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Densitat de població de Bordeus, Aquitània

Densitat de població: 4.902 / km²
UbicacióPoblacióàreaDensitat de població
Bordeus, Aquitània241.99649,4 km²4.902 / km²
Gironda1,5 milions10.152,8 km²148,6 / km²
França65,9 milions638.022,5 km²103,2 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Bordeus, Aquitània Dades de població històrica i prevista

Població estimada de l'any 1500 al 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Enllaç] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Barris

Distribució d'empreses per barri a Bordeus
 Chartrons - Grand Parc: 20,3 %
 Hôtel de Ville - Quinconces: 12,5 %
 Capucins - Victoire: 11,7 %
 Saint Bruno - Saint Victor: 10,4 %
 Saint Seurin - Fondaudège: 7,3 %
 La Bastide: 6,2 %
 Nansouty: 5,1 %
 Gare Saint Jean: 5,1 %
 Altres: 21,5 %

Codis d'àrea

Percentatge de codis d'àrea que utilitzen les empreses a Bordeus
 Prefix d'Àrea 5: 75,9 %
 Prefix d'Àrea 6: 15 %
 Prefix d'Àrea 9: 6,4 %
 Altres: 2,6 %

Distribuició d'empresa per preu per a Bordeus, Aquitània

 moderat: 36 %
 barat: 30,3 %
 car: 20,5 %
 Molt Car: 13,2 %

Índex de desenvolupament humà (HDI)

Índex compost estadístic de l'esperança de vida, l'educació i la renda per càpita.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emissions de CO2 a Bordeus, Aquitània

Emissions de diòxid de carboni (CO2) per càpita en tones a l'any
UbicacióEmissions de CO2Emissions de CO2 per càpitaIntensitat d'emissions de CO2
Bordeus, Aquitània1.919.259 t7,93 t38.882 t/km²
Gironda11.923.048 t7,9 t1.174 t/km²
França485.797.691 t7,38 t761,4 t/km²
Sources: [Enllaç] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emissions de CO2 a Bordeus, Aquitània

Emissions de CO2 l'any 2013 (tones/any)1.919.259 t
Emissions de CO2 l'any 2013 (tones/any) per capita7,93 t
Intensitat d'emissions de CO2 l'any 2013 (tones/km²/any)38.882 t/km²

Terratrèmols propers recents

Magnitud 3.0 i superior
DataHoraMagnitudDistànciaProfunditatUbicacióEnllaç
5/4/1921:443,264,8 km8.130 m7km ENE of Chevanceaux, Franceusgs.gov
20/3/192:564,556,9 km10.000 m5km NNE of Montendre, Franceusgs.gov
10/12/9718:293,186,2 km5.000 mFranceusgs.gov
29/3/9718:033,161,1 km5.000 mFranceusgs.gov
8/12/9417:243,377,2 km13.300 mFranceusgs.gov
7/5/9311:263,296,4 km10.000 mFranceusgs.gov
30/3/8918:053,159,5 km10.000 mFranceusgs.gov
27/3/8923:013,383,5 km10.000 mFranceusgs.gov
5/2/880:36494,8 km10.000 mFranceusgs.gov

Bordeus, Aquitània

Bordeu (dit Bordeus per francisme i hispanisme) (Bordèu en occità; Bordeaux en francès) és un municipi francès, situat al departament de Gironda i a la regió d'Aquitània Llemosí Poitou-Charentes. L'any 2007 tenia 230.000 habitants.   ︎  Pàgina de la viquipèdia per a Bordeus

Codis Postals

Percentatge d'empreses per a Codis Postals a Bordeus
 Codi Postal 33000: 64 %
 Codi Postal 33300: 12,5 %
 Codi Postal 33800: 9,6 %
 Codi Postal 33200: 7 %
 Codi Postal 33100: 5,4 %
 Altres: 1,5 %

Sobre les nostres dades

Les dades d'aquesta pàgina es calculen amb diverses eines i recursos disponibles al públic. Es proporciona sense garantia i pot contenir inexactituds. Utilitzeu el vostre propi risc. Consulteu aquí per obtenir més informació.