Negocis a Estrasburg

Indústries

Distribució comercial per indústria
 Compres: 17,3 %
 Serveis professionals: 16,1 %
 Mèdic: 12,1 %
 Restaurants: 8,9 %
 Serveis per a la Llar: 6,4 %
 indústria: 6 %
 Menjar: 5,3 %
 Altres: 27,8 %
Descripció de la IndústriaNombre d'establimentsEdat mitjana de negociNota mitjana de GoogleEmpreses per cada 1.000 residents
Taller de cotxes2014.00,7
Perruqueries28116 anys4.31,0
Salons de bellesa39015,8 anys4.31,4
Administració pública2463.20,9
Bancs2302.60,8
Companyies de Crèdit35419 anys3.21,3
Botigues de queviures i supermercats32726,8 anys3.91,2
Forns24728,4 anys4.00,9
Constructors Generals2063.80,8
Immobiliària62821,5 anys3.32,3
Un altre tipus d'allotjament2303.80,8
Altres grups d'empreses2164.00,8
Dentistes3074.11,1
Hospitals2053.40,8
Salut i medicina1.8913.97,0
Advocats legals4393.81,6
Arquitectes2024.10,7
Disseny especialitzat2074.70,8
Gestió empresarial38619,2 anys4.01,4
Notaris2723.61,0
Bars, pubs i tavernes47120,7 anys4.01,7
Restaurants francesos21820,8 anys4.00,8
Botigues d'electrònica2513.80,9
Botigues de roba5314.02,0
Farmàcies i drogueries1983.90,7
Roba dona2364.00,9
Àrea de Estrasburg, Alsàcia78,3 km²
Població271.446
Població masculina128.451 (47,3 %)
Població femenina142.995 (52,7 %)
Canvi de població del 1975 al 2015 +8,3 %
Canvi de població del 2000 al 2015 +2 %
Edat mitjana33,2
Edat mitjana homes32,4
Dona d'edat mitjana34
Prefixos d'Àrea3
BarrisContades, Esplanade, Forêt Noire, Gare, Kable, Krutenau, Meinau, Neudorf, Orangerie, Poincaré, Robertsau
Hora localdilluns 2:41
Zona horàriaHora estàndard del Centre d’Europa
temps7.8°C pluja
FacebookPerfil de Facebook
Lat. i lon.48.58392° / 7.74553°
Codis Postals6700067001 CEDEX67002 CEDEX67003 CEDEX67004 CEDEXMés

Estrasburg, Alsàcia - Mapa

Població de Estrasburg, Alsàcia

De l'any 1975 al 2015
Dades1975199020002015
Població250.667262.495266.158271.446
Densitat de població3.203 / km²3.354 / km²3.400 / km²3.468 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Canvi de població del 2000 al 2015 a Estrasburg

Increment del 2 % de l'any 2000 al 2015
UbicacióCanvis des de l'any 1975Canvis des de l'any 1990Canvis des de l'any 2000
Estrasburg, Alsàcia+8,3 %+3,4 %+2 %
Baix Rin+23,4 %+13,1 %+8 %
França+22,7 %+13,8 %+8,8 %
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Mitjana d'edat de Estrasburg, Alsàcia

Mitjana d'edat: 33,2 anys
UbicacióEdat mitjanaEdat mitjana (dona)Edat mitjana (masculí)
Estrasburg, Alsàcia33,2 anys34 anys32,4 anys
Baix Rin38,9 anys39,9 anys37,9 anys
França39,6 anys41 anys38,1 anys
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Arbre de població per a Estrasburg, Alsàcia

Població per edats i gènere
EdatHomeDonaTotal
Menors de 5 anys8.6548.07216.726
5-97.7637.37215.136
10-147.2616.92214.184
15-199.97011.16621.136
20-2414.11117.22531.337
25-2911.70812.92824.636
30-3410.0599.71019.770
35-399.0008.81217.812
40-447.9098.60216.511
45-497.8078.34916.156
50-547.4188.17815.597
55-597.2817.78615.068
60-645.7415.99311.734
65-693.9574.8998.857
70-743.4934.4737.966
75-792.7164.5107.226
80-841.8374.0395.877
85 Plus1.7653.9595.725
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Densitat de població de Estrasburg, Alsàcia

Densitat de població: 3.468 / km²
UbicacióPoblacióàreaDensitat de població
Estrasburg, Alsàcia271.44678,3 km²3.468 / km²
Baix Rin1,1 milions4.794,4 km²234,5 / km²
França65,9 milions638.022,5 km²103,2 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Estrasburg, Alsàcia Dades de població històrica i prevista

Població anciana estimada fins al 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Enllaç] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Barris

Distribució d'empreses per barri a Estrasburg
 Gare: 15,5 %
 Krutenau: 13,4 %
 Neudorf: 12,1 %
 Esplanade: 8,3 %
 Poincaré: 6,1 %
 Contades: 5,4 %
 Altres: 39,2 %

Codis d'àrea

Percentatge de codis d'àrea que utilitzen les empreses a Estrasburg
 Prefix d'Àrea 3: 80,1 %
 Prefix d'Àrea 6: 10 %
 Prefix d'Àrea 9: 8 %
 Altres: 2 %

Distribuició d'empresa per preu per a Estrasburg, Alsàcia

 moderat: 37,8 %
 barat: 34,9 %
 car: 18,7 %
 Molt Car: 8,7 %

Índex de desenvolupament humà (HDI)

Índex compost estadístic de l'esperança de vida, l'educació i la renda per càpita.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emissions de CO2 a Estrasburg, Alsàcia

Emissions de diòxid de carboni (CO2) per càpita en tones a l'any
UbicacióEmissions de CO2Emissions de CO2 per càpitaIntensitat d'emissions de CO2
Estrasburg, Alsàcia2.286.286 t8,42 t29.213 t/km²
Baix Rin9.235.632 t8,22 t1.926 t/km²
França485.797.691 t7,38 t761,4 t/km²
Sources: [Enllaç] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emissions de CO2 a Estrasburg, Alsàcia

Emissions de CO2 l'any 2013 (tones/any)2.286.286 t
Emissions de CO2 l'any 2013 (tones/any) per capita8,42 t
Intensitat d'emissions de CO2 l'any 2013 (tones/km²/any)29.213 t/km²

Riscos naturals

Risc sobre 10
InundacióAlt (7)
TerratrèmolMitjana (4)
* El risc, sobretot pel que fa a inundacions o esllavissades de terra, pot no ser de tota la zona.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.

Terratrèmols propers recents

Magnitud 3.0 i superior
DataHoraMagnitudDistànciaProfunditatUbicacióEnllaç
4/5/1814:363,192,7 km15.230 m2km W of Schliengen, Germanyusgs.gov
16/2/081:483,246,2 km10.000 mGermanyusgs.gov
3/11/055:113,241,9 km10.000 mFranceusgs.gov
2/11/0516:183,839,7 km5.000 mFranceusgs.gov
10/10/0518:183,155,5 km12.000 mFranceusgs.gov
13/5/0512:443,560,1 km11.000 mGermanyusgs.gov
14/3/054:343,856,1 km5.000 mFranceusgs.gov
5/12/0411:453,161,3 km14.000 mGermanyusgs.gov
4/12/0420:103,165,5 km10.000 mGermanyusgs.gov
4/12/0418:513,259,9 km10.000 mGermanyusgs.gov

Troba els terratrèmols històrics registrats a Estrasburg, Alsàcia

Data més antiga  Última data 
 Magnitud 3.0 i superior   Magnitud 4.0 i superior   Magnitud 5.0 i superior 

Estrasburg, Alsàcia

Estrasburg (Strossburi, en alsacià; Strasbourg, en francès; Straßburg, en alemany) és la capital i principal ciutat de la regió d'Alsàcia i del departament del Baix Rin, al nord-est de França, prop de la frontera amb Alemanya. Té 1.145.393 habitants a la seva ..  ︎  Pàgina de la viquipèdia per a Estrasburg

Codis Postals

Percentatge d'empreses per a Codis Postals a Estrasburg
 Codi Postal 67000: 67,6 %
 Codi Postal 67100: 18,3 %
 Codi Postal 67200: 13,1 %
 Altres: 1 %

Sobre les nostres dades

Les dades d'aquesta pàgina es calculen amb diverses eines i recursos disponibles al públic. Es proporciona sense garantia i pot contenir inexactituds. Utilitzeu el vostre propi risc. Consulteu aquí per obtenir més informació.