Negocis a Toló

Indústries

Distribució comercial per indústria
 Compres: 16 %
 Mèdic: 13,3 %
 Serveis professionals: 12,2 %
 Serveis per a la Llar: 9,4 %
 Restaurants: 9,1 %
 Menjar: 5,8 %
 Centres de Bellesa i Spas: 5,2 %
 Altres: 29 %
Descripció de la IndústriaNombre d'establimentsNota mitjana de GoogleEmpreses per cada 1.000 residents
Taller de cotxes1324.00,8
Perruqueries2224.41,4
Salons de bellesa2694.41,7
Administració pública1232.40,8
Bancs883.30,5
Companyies de Crèdit1683.51,0
Botigues de queviures i supermercats1823.81,1
Forns1034.10,6
Altres construccions1654.21,0
Constructors Generals1794.21,1
Immobiliària3163.32,0
Altres grups d'empreses1104.10,7
Dentistes1424.00,9
Els metges generals994.00,6
Infermeres1604.71,0
Salut i medicina1.0053.96,3
Advocats legals2544.31,6
Disseny especialitzat894.70,6
Gestió empresarial1084.10,7
Notaris1604.01,0
Bars, pubs i tavernes2644.01,6
Pizza974.10,6
Botigues de roba2194.01,4
Farmàcies i drogueries1264.20,8
Àrea de Toló, Provença – Alps – Costa Blava42,8 km²
Població160.296
Població masculina75.200 (46,9 %)
Població femenina85.096 (53,1 %)
Canvi de població del 1975 al 2015 +8,3 %
Canvi de població del 2000 al 2015 +2 %
Edat mitjana42,5
Edat mitjana homes39,5
Dona d'edat mitjana45,1
Prefixos d'Àrea4
BarrisCanton 5, Canton 8, Dutasta - Mayol, Haute Ville - La Gare, Le Mourillon, Saint-Jean-du-Var
Hora localdivendres 22:48
Zona horàriaHora d’estiu del Centre d’Europa
temps24.3°C cel clar
Lat. i lon.43.11667° / 5.93333°
Codis Postals8300083030 CEDEX 983036 CEDEX 983038 CEDEX 983040 CEDEX 9Més

Toló, Provença – Alps – Costa Blava - Mapa

Població de Toló, Provença – Alps – Costa Blava

De l'any 1975 al 2015
Dades1975199020002015
Població147.971155.005157.124160.296
Densitat de població3.454 / km²3.618 / km²3.667 / km²3.741 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Canvi de població del 2000 al 2015 a Toló

Increment del 2 % de l'any 2000 al 2015
UbicacióCanvis des de l'any 1975Canvis des de l'any 1990Canvis des de l'any 2000
Toló, Provença – Alps – Costa Blava+8,3 %+3,4 %+2 %
Var+48,4 %+28,4 %+17,1 %
França+22,7 %+13,8 %+8,8 %
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Mitjana d'edat de Toló, Provença – Alps – Costa Blava

Mitjana d'edat: 42,5 anys
UbicacióEdat mitjanaEdat mitjana (dona)Edat mitjana (masculí)
Toló, Provença – Alps – Costa Blava42,5 anys45,1 anys39,5 anys
Var44,4 anys46,1 anys42,6 anys
França39,6 anys41 anys38,1 anys
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Arbre de població per a Toló, Provença – Alps – Costa Blava

Població per edats i gènere
EdatHomeDonaTotal
Menors de 5 anys4.7854.2679.053
5-94.4984.1168.615
10-144.0594.1358.194
15-194.8624.7859.648
20-245.0044.8419.846
25-295.0225.10210.125
30-344.7744.8839.658
35-395.1485.02310.172
40-444.9185.28010.198
45-494.9425.39310.335
50-544.6615.57810.240
55-594.6135.2569.869
60-644.6085.2389.847
65-693.5864.3667.952
70-743.1494.2547.404
75-792.9594.4847.444
80-842.0183.8825.901
85 Plus1.5934.2125.806
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Densitat de població de Toló, Provença – Alps – Costa Blava

Densitat de població: 3.741 / km²
UbicacióPoblacióàreaDensitat de població
Toló, Provença – Alps – Costa Blava160.29642,8 km²3.741 / km²
Var1,1 milions6.033,4 km²174,8 / km²
França65,9 milions638.022,5 km²103,2 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Toló, Provença – Alps – Costa Blava Dades de població històrica i prevista

Població estimada de l'any 1200 al 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Enllaç] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Barris

Distribució d'empreses per barri a Toló
 Canton 5: 35,8 %
 Le Mourillon: 14,5 %
 Haute Ville - La Gare: 12,5 %
 Dutasta - Mayol: 11,8 %
 Canton 8: 7,7 %
 Altres: 17,7 %

Codis d'àrea

Percentatge de codis d'àrea que utilitzen les empreses a Toló
 Prefix d'Àrea 4: 76,8 %
 Prefix d'Àrea 6: 15,2 %
 Prefix d'Àrea 9: 6,4 %
 Altres: 1,6 %

Distribuició d'empresa per preu per a Toló, Provença – Alps – Costa Blava

 moderat: 40,2 %
 barat: 35,9 %
 car: 20,1 %
 Molt Car: 3,8 %

Índex de desenvolupament humà (HDI)

Índex compost estadístic de l'esperança de vida, l'educació i la renda per càpita.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emissions de CO2 a Toló, Provença – Alps – Costa Blava

Emissions de diòxid de carboni (CO2) per càpita en tones a l'any
UbicacióEmissions de CO2Emissions de CO2 per càpitaIntensitat d'emissions de CO2
Toló, Provença – Alps – Costa Blava1.276.480 t7,96 t29.796 t/km²
Var8.323.760 t7,89 t1.379 t/km²
França485.797.691 t7,38 t761,4 t/km²
Sources: [Enllaç] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emissions de CO2 a Toló, Provença – Alps – Costa Blava

Emissions de CO2 l'any 2013 (tones/any)1.276.480 t
Emissions de CO2 l'any 2013 (tones/any) per capita7,96 t
Intensitat d'emissions de CO2 l'any 2013 (tones/km²/any)29.796 t/km²

Riscos naturals

Risc sobre 10
InundacióAlt (7)
TerratrèmolMitjana (2,1)
* El risc, sobretot pel que fa a inundacions o esllavissades de terra, pot no ser de tota la zona.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.

Terratrèmols propers recents

Magnitud 3.0 i superior
DataHoraMagnitudDistànciaProfunditatUbicacióEnllaç
26/1/0523:073,374,2 km15.000 mwestern Mediterranean Seausgs.gov
22/8/0322:043,150,3 km5.000 mnear the south coast of Franceusgs.gov
21/8/0019:443,485,8 km10.000 mnear the south coast of Franceusgs.gov
4/11/9822:463,153,8 km1.000 mnear the south coast of Franceusgs.gov
2/11/989:323,184,5 km2.000 mnear the south coast of Franceusgs.gov
30/10/980:423,651,1 km1.000 mnear the south coast of Franceusgs.gov
10/9/9821:263,445,7 km1.000 mnear the south coast of Franceusgs.gov
18/8/982:563,276 km2.000 mnear the south coast of Franceusgs.gov
27/5/9815:183,351,6 km1.000 mnear the south coast of Franceusgs.gov
1/2/9815:423,148,3 km1.000 mnear the south coast of Franceusgs.gov

Troba els terratrèmols històrics registrats a Toló, Provença – Alps – Costa Blava

Data més antiga  Última data 
 Magnitud 3.0 i superior   Magnitud 4.0 i superior   Magnitud 5.0 i superior 

Toló, Provença – Alps – Costa Blava

Toló (en occità Tolon, en francès Toulon) és una ciutat de la Provença. Administrativament és una comuna i capital del departament del Var, a la regió de Provença-Alps-Costa Blava. És el nucli d'una conurbació d'unes 390.000 persones.   ︎  Pàgina de la viquipèdia per a Toló

Codis Postals

Percentatge d'empreses per a Codis Postals a Toló
 Codi Postal 83000: 70,2 %
 Codi Postal 83200: 18,5 %
 Codi Postal 83100: 10,2 %
 Altres: 1,1 %

Sobre les nostres dades

Les dades d'aquesta pàgina es calculen amb diverses eines i recursos disponibles al públic. Es proporciona sense garantia i pot contenir inexactituds. Utilitzeu el vostre propi risc. Consulteu aquí per obtenir més informació.